Doctor examining patient obesity on light background

Ľudský organizmus a zdravie sú mimoriadne krehkým majetkom každého z nás a či už sa cítime silní alebo slabí, všetci môžeme skôr či neskôr podľahnúť zákerným chorobám. Kým niektoré poruchy zdravia vznikajú z nevysvetliteľných príčin, epidémiou, ale i podceňovaním základných príznakov, na obezitu ročne zomrú približne 2 milióny ľudí, ktorí trpia v dôsledku zabijaka číslo 1 kardiovaskulárnymi komplikáciami. Primárnym alarmujúcim merateľom je totiž fakt, že kým je denná odporúčaná dávka cukru pre ženy šesť a pre muža deväť čajových lyžičiek, populácia ich konzumuje takmer trojnásobok!

Článok pokračuje nižšie

Prihláste sa na odber článkov e-mailom:

Mnohí z vás si zaiste ani neuvedomujú množstvo cukru, ktoré prijímajú do svojho tela prostredníctvom mnohých jedál. Kým do kávy či čaju si možno pridáte med alebo umelé sladidlo, tichý zabijak sa nachádza i v kečupe, pečive, šalátových dresingoch či v ovocí. V každom prípade si je nutné uvedomiť, že cukor je toxínom, ktorý môže mať na váš organizmus vo vysokých dávkach priam fatálne následky. Okrem skutočnosti, že vám môže priviesť srdcové ochorenia a cukrovku, v niektorých štúdiách sa ukázalo, že je dokonca rovnako návykový ako heroín!

Aj keď by bolo najideálnejším riešením cukor absolútne vyradiť zo svojho jedálnička, môžete sa ho snažiť aspoň korigovať a znížiť na minimum prostredníctvom prírodných zdrojov, v ktorých sa vyskytuje prirodzene. Radi by sme poukázali na fakt, že pre ľudský organizmus je prospešné konzumovať 2-4 porcie ovocia denne, a preto je v rozpore myšlienka života bez cukru. Napriek tomu ho však môžete vyradiť z ostatných produktov a:

Dočítajte za 1€

Získajte prístup ku všetkým článkom na NEXT Magazíne

REGISTRUJTE SA TU

Lajknite si NEXT na Facebooku: