Akú hodnotu má podľa vás ľudský život? Sto tisíc eur? Milión? Alebo iba 800, čo je menej, ako je výška priemernej mzdy Slovákov? Polícia Slovenskej republiky toleruje na cestách aj tie najzávažnejšie priestupky. Všetko vyrieši osem stoviek zaplatených v hotovosti, alebo pohodlnejšie, kartou.

Článok pokračuje nižšie

Prihláste sa na odber článkov e-mailom:

Jedným z najbežnejších porušení dopravných predpisov vodičov je prekročenie rýchlosti. Podľa štatistík je však práve tento priestupok druhou najčastejšou príčinou dopravných nehôd hneď po nedostatočnej pozornosti venovanej vedeniu vozidla. Každý z nás si zrejme pamätá, že maximálne povolené rýchlosti, ktoré sú platné dnes, boli v účinnosti aj pred dvadsiatimi či tridsiatimi rokmi. Autá odvtedy prešli obrovským pokrokom a sú neporovnateľne bezpečnejšie. Napriek tomu, fyzikálne zákony platia rovnako teraz, ako platili kedykoľvek predtým. Práve preto je prekročenie rýchlosti obrovským hazardom.

Sadzobník pokút pozná ako maximálnu možnú sankciu za prekročenie rýchlosti, ak nespôsobíte nehodu alebo nie ste pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných látok, iba peňažnú pokutu. Tá dosahuje hranicu 800 eur pri prekročení o 60 km/h v meste, prípadne 70 km/h mimo mesta.

204 km/h na diaľnici – pokuta 500 eur

104 km/h v obci – 500 eur


Dočítajte za 1€

Získajte prístup ku všetkým článkom na NEXT Magazíne

REGISTRUJTE SA TU

Lajknite si NEXT na Facebooku: