Pokúšate sa nájsť si zamestnanie, no všade pred vami zatvárajú dvere? Možno je za tým zle spracovaný životopis, nie ste po chuti personalistovi alebo je pravým dôvodom len váš ,,online život a digitálna stopa”.

Článok pokračuje nižšie

Prihláste sa na odber článkov e-mailom:

Záujemcovia o zamestnanie častokrát opomenú fakt, že v dnešnom svete plnom informačného pokroku je len otázkou pár sekúnd preveriť si daného žiadateľa až k morku kosti. Pred pracovným interview si preto treba v prvom rade vedieť doslova upratať verejné internetové profily, na čo veľa ľudí zabúda. My vám poradíme ako na to.

Náborári k svojej práci využívajú nástroje pomáhajúce im takpovediac na vás doslova vysliediť špinu. Či už to je nemiestna momentka z bujarej párty v alkoholovom opojení alebo zverejňovanie statusov počas doby, kedy by ste mali pracovať, to všetko vám môže zmenu zamestnania nepekne skomplikovať. Navyše to nie je vôbec protiprávne, nakoľko si mnoho Slovákov ani neuvedomuje, čo všetko na sociálnych sieťach zdieľajú verejne, čím nepriamo dávajú súhlas, aby si ich príspevky mohol zobraziť hocikto.

Dočítajte za 1€

Získajte prístup ku všetkým článkom na NEXT Magazíne

REGISTRUJTE SA TU

Lajknite si NEXT na Facebooku: