Je to vlastne paradox dnešnej doby, že ešte nikdy v histórii sa ľudia tak intenzívne nezaoberali ľúbostnými vzťahmi. Vkladáme neuveriteľné úsilie, čas či financie do hľadania tej absolútne dokonalej lásky. Biznis zoznamovacích agentúr prekvitá, knihy typu „Muži sú z Marsu…“ miznú z pultov ako teplé rožky. V  každom existujúcom médiu sa do omrzenia diskutuje o tom, ako si udržať kvalitný a šťastný vzťah. A predsa nájsť a hlavne zotrvať vo funkčnom zväzku, ešte nikdy nebolo také ťažké!

Článok pokračuje nižšie

Prihláste sa na odber článkov e-mailom:

Ženy nepotrebujú mužov, aby ich finančne zaistili a odviedli ich z rodičovského domu. Muži nepotrebujú ženy, aby mali teplú večeru a čisté oblečenie. Nepotrebujeme sa viazať, aby sme mali pravidelný sex, či vychovali dieťa. Jednoducho, nepotrebujeme životného partnera.

Ale pravdou je, že väčšina z nás ho hľadá. Intenzívne, dlhodobo, niekedy takmer zúfalo. Lebo keby bolo pre ľudí prirodzené zostať sám, nebol by strach zo samoty najviac rozšírenou fóbiou.  A ešte niečo je zaujímavé. My nielenže chceme, ale aj môžeme. V láske už nie sme obmedzovaní spoločenským postavením, názormi rodičov, majetkom, vierovyznaním, rasou a dokonca ani pohlavím. Môžeme si vybrať skutočne HOCIKOHO. Tak prečo sme, preboha, stále sami?

Súčasní singles vysvetľujú svoju samotu viac-menej rovnako. Nenašli toho pravého (vôbec najčastejší dôvod), spamätávajú sa z rozchodu, potrebujú budovať kariéru, milujú už niekoho zadaného atď….

Lenže čo ak toto všetko nie je príčina, ale následok? Čo ak to nie je o našich súkromných rozhodnutiach, ale o zmenených pomeroch, ktoré nám pokrivili vnímanie? Ak jeden človek začne konať proti zaužívaným spôsobom spoločnosti, môže to byť odrazom jeho osobnosti. Ak ale začne takto konať významnejšia časť populácie, to už odráža zmenu v samotnom ľudstve.  Čo sa teda zmenilo v spoločnosti za posledných 100 rokov?

Dočítajte za 1€

Získajte prístup ku všetkým článkom na NEXT Magazíne

REGISTRUJTE SA TU

Lajknite si NEXT na Facebooku: