Keď o ňu nestojíme vpadne nám do života a obráti ho hore nohami. A keď po nej zúfalo túžime, zanechá nás v bolestivej prázdnote. Myslíme si, že už o nej vieme všetko a predsa nás vždy zaskočí. Láska.  Nádherné spojenie dvoch spriaznených duší. Alebo možno len chemická reakcia v organizme…Aká je skutočná pravda o tomto fenoméne?

Článok pokračuje nižšie

Prihláste sa na odber článkov e-mailom:

Prezradím vám tajomstvo: Láska sama osebe nepozná problémy. Je jednoduchá. Veď pre ľudskú bytosť nie je nič prirodzenejšie ako milovať druhú ľudskú bytosť. To človek sám osebe je zložitý- jeho potreby, túžby a očakávania zmenia niečo tak samozrejmé a nádherné ako láska a na nepredvídateľný, často nelogický a bolestivý proces, prinášajúci chaos. Láska sa komplikuje, keď sa snažíme budovať vzťah. Takže ľúbostné city zabíjajú samotní zaľúbenci- niekedy drasticky, inokedy postupne.

Láska nemá fázy, vývojové stupne, alebo priebeh. Buď milujeme, alebo nemilujeme- medzitým nič nie je. Čo má ale svoj priebeh je vzťah.

Pozrime sa na lásku dvoch ľudí z triezveho pohľadu biochémie a sociálno- psychologických javov. …možno pre to bude pre romantické duše drsné, ale možno vám to v praxi pomôže mnohé pochopiť.

Dočítajte za 1€

Získajte prístup ku všetkým článkom na NEXT Magazíne

REGISTRUJTE SA TU

Lajknite si NEXT na Facebooku: