Život je často nespravodlivý a niekedy nám do cesty privanie neprekonateľné  prekážky, ktoré sa mnohokrát vyvinú nečakaným smerom. Občas sa tak udeje bez značného podielu našej viny a dovolať sa spravodlivosti je takmer nemožné! Mimoriadne krutý osud postihol aj Poliaka Tomasza Komendu (42), ktorý bol pred rokmi nespravodlivo označený za násilníka a vraha, hoci bolo už počas jeho procesu jasne preukázané, že na mieste činu nebol a ani sa tam nemal ako dostať!

Článok pokračuje nižšie

Prihláste sa na odber článkov e-mailom:

Tomasz sa tak stal obetným baránkom poľskej justície, a zároveň niektorým pekne vydláždil cestu pre kariérny postup. A keďže sa ,,previnil“ obzvlášť brutálnym spôsobom voči maloletej dievčine, celé obdobie musel znášať pekelné muky v najprísnejšie stráženej väznici. Až po dlhých 18. rokoch sa konečne prevalila pravda a Tomasz sa dočkal vytúženej slobody! Jeho smutný, ba priam až neuveriteľný príbeh sa tak zapíše do histórie poľského súdnictva ako jeden z najväčších omylov.

Noc, ktorá poznačila mnoho životných osudov

Písal sa 31. december 1996 a rodičia pätnásťročnej Malgosie Kviatkovskej po prvýkrát dovolili svojej dospievajúcej dcére návštíviť miestnu diskotéku. Silvestrovskú noc tak konečne mohla stráviť podľa snov mnohých tínedžerov. Vo vychýrenom disko klube Alkatraz v Miloszyciach sa spoločne so svojimi priateľmi nechala unášať rytmickou hudbou, a zároveň si tak vychutnávali posledné chvíle starého roka. Tancovali, smiali sa, zabávali…

Mal to byť nezabudnuteľný večer, na ktorý sa mladá Poľka nesmierne tešila. Bohužiaľ, jej radosť netrvala dlho, pretože ju zastihla krutá realita, ktorá bola na míle vzdialená vznešenej predstave bezstarostného a pôžitkárskeho mládežníckeho života. V tú osudnú noc sa totiž uskutočnili tie najhoršie nočné mory.

Dočítajte za 1€

Získajte prístup ku všetkým článkom na NEXT Magazíne

REGISTRUJTE SA TU

Lajknite si NEXT na Facebooku: