Niekoľko dní späť bol na Slovensku zavraždený mladý, 27-ročný investigatívny novinár Ján Kuciak vo svojom dome aj s priateľkou. Pracoval pre server Aktuality.sk na článkoch o citlivých kauzách okolo tých najväčších podvodov tých najväčších „zvierat“ na Slovensku aj so zahraničným presahom.

Článok pokračuje nižšie

Prihláste sa na odber článkov e-mailom:

Na okolnostiach vraždy a následných reakciách, ktoré, samozrejme, vieme iba z médií, je nám však čudných zopár vecí:

Motív a vrah

V prvom rade, a to je určite otázka, ktorá zaujíma celú verejnosť: čo také musel Ján Kuciak objaviť a plánovať zverejniť, že si tým vyslúžil smrť chladnokrvnou vraždou v jeho vlastnom dome spoločne s jeho snúbenicou? A hlavne: kto také niečo urobil, respektíve dal urobiť a prečo?

Šéfredaktor Aktuality.sk sa vyjadril, že Ján Kuciak bol „iba“ analytický typ novinára. Vŕtal sa v podstate vo voľne dostupných dokumentoch, zmluvách. Dokonca po niekoľko násobnom prečítaní Kuciakovho článku, ktorý bol publikovaný po jeho smrti, sme nedospeli k záveru, že by obsahoval niečo závažné, z čoho by mohli buď padať hlavy politikom, čo by mohlo signalizovať politickú vraždu, ku ktorej sa prikláňa matka zavraždenej, ale alebo niečo dokázať mafiánom, čo by signalizovalo mafiánsku popravu.

Dočítajte za 1€

Získajte prístup ku všetkým článkom na NEXT Magazíne

REGISTRUJTE SA TU

Lajknite si NEXT na Facebooku: